VHBCC-330K-02 | Fastron
Choke, axial, 33 µH, 1980 mA, VHBCC-330K-02
Order No.: 87D2297
MPN:
VHBCC-330K-02
Series: VHBCC
VHBCC-330K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-330K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 33 µH
DC current 1980 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.16 Ω
Saturation current 2250 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 35
Design axial
Length 16 mm