VHBCC-223K-01 | Fastron
Choke, axial, 22000 µH, 82 mA, VHBCC-223K-01
Order No.: 87D2310
MPN:
VHBCC-223K-01
Series: VHBCC
VHBCC-223K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-223K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 22000 µH
DC current 82 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 100 Ω
Saturation current 100 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm