VHBCC-222K-01 | Fastron
Choke, axial, 2200 µH, 250 mA, VHBCC-222K-01
Order No.: 87D2314
MPN:
VHBCC-222K-01
Series: VHBCC
VHBCC-222K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-222K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 2200 µH
DC current 250 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 10 Ω
Saturation current 340 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 65
Design axial
Length 16 mm