VHBCC-153K-01 | Fastron
Choke, axial, 15000 µH, 100 mA, VHBCC-153K-01
Order No.: 87D2338
MPN:
VHBCC-153K-01
Series: VHBCC
VHBCC-153K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-153K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 15000 µH
DC current 100 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 63 Ω
Saturation current 120 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 16 mm