VHBCC-150K-01 | Fastron
Choke, axial, 15 µH, 2250 mA, VHBCC-150K-01
Order No.: 87D2350
MPN:
VHBCC-150K-01
Series: VHBCC
VHBCC-150K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-150K-01, Fastron
Leaded Inductor (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 15 µH
DC current 2250 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.13 Ω
Saturation current 3800 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 16 mm