VHBCC-103K-01 | Fastron
Choke, axial, 10000 µH, 120 mA, VHBCC-103K-01
Order No.: 87D2366
MPN:
VHBCC-103K-01
Series: VHBCC
VHBCC-103K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-103K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 10000 µH
DC current 120 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 40 Ω
Saturation current 150 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 16 mm