PISMHV-681M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 680 µH, 0.48 A, PISMHV-681M-04
Order No.: 87D0728
MPN:
PISMHV-681M-04
Series: PISMHV
PISMHV-681M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PISMHV-681M-04, Fastron
SMD Power Inductor for high voltages up to 400V DC. Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 680 µH
DC current 0.48 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 2.223 Ω
Saturation current 0.45 A
Design SMD
Length 12.9 mm
Width 9.55 mm
Height 5.35 mm