PISMHV-220M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 22 µH, 2.4 A, PISMHV-220M-04
Order No.: 87D0735
MPN:
PISMHV-220M-04
Series: PISMHV
PISMHV-220M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PISMHV-220M-04, Fastron
SMD Power Inductor for high voltages up to 400V DC. Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 22 µH
DC current 2.4 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.066 Ω
Saturation current 2.3 A
Design SMD
Length 12.9 mm
Width 9.55 mm
Height 5.35 mm