PISMHV-330M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 33 µH, 1.97 A, PISMHV-330M-04
Order No.: 87D0732
MPN:
PISMHV-330M-04
Series: PISMHV
PISMHV-330M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PISMHV-330M-04, Fastron
SMD Power Inductor for high voltages up to 400V DC. Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 33 µH
DC current 1.97 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.097 Ω
Saturation current 1.83 A
Design SMD
Length 12.9 mm
Width 9.55 mm
Height 5.35 mm