1206F-4R7K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1206, 4.7 µH, 280 mA, 1206F-4R7K-01
Order No.: 79D5730
EAN: 4099891561482
MPN:
1206F-4R7K-01
Series: 1206F
1206F-4R7K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 42 pcs.
Subject to prior sale
RF inductor, 1206F-4R7K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 4.7 µH
DC current 280 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 2.2 Ω
Measuring frequency 7.9 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 1206
Length 4 mm
Width 2.5 mm
Height 1.6 mm