1206F-3R9K-08 | Fastron
RF choke, SMD 1206, 3.9 µH, 280 mA, 1206F-3R9K-08
Order No.: 79D5732
MPN:
1206F-3R9K-08
Series: 1206F
1206F-3R9K-08 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, 1206F-3R9K-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 3.9 µH
DC current 280 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.9 Ω
Measuring frequency 7.9 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 1206
Length 4 mm
Width 2.5 mm
Height 1.6 mm