1206F-470K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1206, 47 µH, 80 mA, 1206F-470K-01
Order No.: 79D5731
MPN:
1206F-470K-01
Series: 1206F
1206F-470K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Subject to prior sale
RF inductor, 1206F-470K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 47 µH
DC current 80 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 11.1 Ω
Measuring frequency 2.5 MHz
Quality Q Q 18
Design SMD 1206
Length 4 mm
Width 2.5 mm
Height 1.6 mm