1206F-1R5K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1206, 1.5 µH, 320 mA, 1206F-1R5K-01
Order No.: 79D5740
EAN: 4099891561512
MPN:
1206F-1R5K-01
Series: 1206F
1206F-1R5K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
100 pcs.
RF inductor, 1206F-1R5K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 1.5 µH
DC current 320 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.2 Ω
Measuring frequency 7.9 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 1206
Length 4 mm
Width 2.5 mm
Height 1.6 mm