1206F-180K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1206, 18 µH, 130 mA, 1206F-180K-01
Order No.: 79D5743
MPN:
1206F-180K-01
Series: 1206F
1206F-180K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
100 pcs.
500 pcs.
Subject to prior sale
RF inductor, 1206F-180K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 18 µH
DC current 130 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 9 Ω
Measuring frequency 2.5 MHz
Quality Q Q 16
Design SMD 1206
Length 4 mm
Width 2.5 mm
Height 1.6 mm