1206F-150K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1206, 15 µH, 160 mA, 1206F-150K-01
Order No.: 79D5744
EAN: 4099891561529
MPN:
1206F-150K-01
Series: 1206F
1206F-150K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
100 pcs.
RF inductor, 1206F-150K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 15 µH
DC current 160 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 8.2 Ω
Measuring frequency 2.5 MHz
Quality Q Q 16
Design SMD 1206
Length 4 mm
Width 2.5 mm
Height 1.6 mm