09P/F-822K-51 | Fastron
Choke, radial, 8200 µH, 0.14 A, 09P/F-822K-51
Order No.: 87D0258
MPN:
09P/F-822K-51
Series: 09P/F
09P/F-822K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-822K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 8200 µH
DC current 0.14 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 19.5 Ω
Saturation current 0.1 A
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 13.4 mm