09P/F-682K-51 | Fastron
Choke, radial, 6800 µH, 0.16 A, 09P/F-682K-51
Order No.: 87D0264
MPN:
09P/F-682K-51
Series: 09P/F
09P/F-682K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-682K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 6800 µH
DC current 0.16 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 14.5 Ω
Saturation current 0.1 A
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 75
Design radial
Height 13.4 mm