09P/F-681K-50 | Fastron
Choke, radial, 680 µH, 0.45 A, 09P/F-681K-50
Order No.: 87D0269
MPN:
09P/F-681K-50
Series: 09P/F
09P/F-681K-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-681K-50, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 0.45 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.65 Ω
Saturation current 0.3 A
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 40
Design radial
Height 13.4 mm