09P/F-562K-50 | Fastron
Choke, radial, 5600 µH, 0.18 A, 09P/F-562K-50
Order No.: 87D0272
MPN:
09P/F-562K-50
Series: 09P/F
09P/F-562K-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-562K-50, Fastron
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 0.18 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 13 Ω
Saturation current 0.12 A
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 75
Design radial
Height 13.4 mm