09P/F-682J-50 | Fastron
Choke, radial, 6800 µH, 0.16 A, 09P/F-682J-50
Order No.: 87D0267
MPN:
09P/F-682J-50
Series: 09P/F
09P/F-682J-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-682J-50, Fastron
Product type choke
Inductance 6800 µH
DC current 0.16 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 14.5 Ω
Saturation current 0.1 A
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 75
Design radial
Height 13.4 mm