09P/F-681K-51 | Fastron
Choke, radial, 680 µH, 0.45 A, 09P/F-681K-51
Order No.: 87D0268
MPN:
09P/F-681K-51
Series: 09P/F
09P/F-681K-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 2,500 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-681K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 0.45 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.65 Ω
Saturation current 0.3 A
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 40
Design radial
Height 13.4 mm