09P/F-472J-51 | Fastron
Choke, radial, 4700 µH, 0.18 A, 09P/F-472J-51
Order No.: 87D0281
MPN:
09P/F-472J-51
Series: 09P/F
09P/F-472J-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-472J-51, Fastron
Product type choke
Inductance 4700 µH
DC current 0.18 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 11.5 Ω
Saturation current 0.12 A
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 75
Design radial
Height 13.4 mm