09HCP-471K-50 | Fastron
Suppressor inductor, radial, 470 µH, 1 A, 09HCP-471K-50
Order No.: 74D3670
EAN: 4099889010237
MPN:
09HCP-471K-50
Series: 09HCP
09HCP-471K-50 Fastron Fixed Inductors Image 1
09HCP-471K-50 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 100 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Suppressor inductor, 09HCP-471K-50, Fastron
Features
  • Plugable inductors offer a wide range of inductance values from 1µH to 150000µH, a high Q and also suitable for high currents and high voltages
  • They come in shielded, tube and versions able to protect the winding
  • They are available in reel packing and ammopack
  • Rated Current up to 6.5A