09HCP-470M-50 | Fastron
Suppressor choke, radial, 47 µH, 3.1 A, 09HCP-470M-50
Order No.: 74D3658
EAN: 4099889010176
MPN:
09HCP-470M-50
Series: 09HCP
09HCP-470M-50 Fastron Fixed Inductors Image 1
09HCP-470M-50 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 190 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Suppressor inductor, 09HCP-470M-50, FASTRON
Features
  • High rated current
  • High Q
Applications
  • DC/DC converters
  • Digital amplifier LPF
  • Signal filtering
Product type suppressor choke
Inductance 47 µH
DC current 3.1 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 54 mΩ
Saturation current 3 A
Measuring frequency 100 kHz
Design radial
Length 10.8 mm