TPSMF4L14A-AQ | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, unidirectional, 400 W, 14 V, SOD-123FL, Diotec Semiconductor TPSMF4L14A-AQ
Order No.: 09S6254
MPN:
TPSMF4L14A-AQ
TPSMF4L14A-AQ Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
3000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD Planar Zener Diode, TPSMF4L14A-AQ, Diotec Semiconductors
Features
  • Sharp Zener voltage breakdown
  • Low leakage current
Applications
  • Voltage stabilization and regulators
Technical specifications
Filter Property Value
Version unidirectional
Pulse power loss 400 W
Rated blocking voltage 14 V
Breakdown voltage 15.6 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 150 °C