TPSMF4L28A-AQ | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, unidirectional, 400 W, 28 V, SOD-123FL, Diotec Semiconductor TPSMF4L28A-AQ
Order No.: 66S1798
MPN:
TPSMF4L28A-AQ
Series: TPSMF4L
TPSMF4L28A-AQ Diotec Semiconductor TVS Diodes
Subject to prior sale
SMD Transient Voltage Suppressor Diode, TPSMF4L28A-AQ, Diotec Semiconductors
Features
  • Peak pulse power of 400 W
Version unidirectional
Pulse power loss 400 W
Rated blocking voltage 28 V
Breakdown voltage 34.4 V
Continuous power loss 1 W
Number of diodes 1
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C