TPSMF4L13A-AQ | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, unidirectional, 400 W, 13 V, SOD-123FL, Diotec Semiconductor TPSMF4L13A-AQ
Order No.: 66S1792
MPN:
TPSMF4L13A-AQ
Series: TPSMF4L
TPSMF4L13A-AQ Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
Subject to prior sale
SMD Transient Voltage Suppressor Diode, TPSMF4L13A-AQ, Diotec Semiconductors
Features
  • Peak pulse power of 400 W
Filter Property Value
Version unidirectional
Pulse power loss 400 W
Rated blocking voltage 13 V
Breakdown voltage 15.9 V
Continuous power loss 1 W
Number of diodes 1
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C