P6KE8.2CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 7 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE8.2CA
Order No.: 09S2906
EAN: 4099879062987
MPN:
P6KE8.2CA
Series: P6KE
P6KE8.2CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 7 V
Breakdown voltage 8.2 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C