P6KE130CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 111 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE130CA
Order No.: 09S2781
EAN: 4099879061775
MPN:
P6KE130CA
Series: P6KE
P6KE130CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 111 V
Breakdown voltage 130 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C