P6KE18CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 15.3 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE18CA
Order No.: 09S2808
EAN: 4099879062031
MPN:
P6KE18CA
Series: P6KE
P6KE18CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 3,960 pcs.
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 15.3 V
Breakdown voltage 18 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C