P6KE30CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 25.6 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE30CA
Order No.: 09S2843
EAN: 4099879062376
MPN:
P6KE30CA
Series: P6KE
P6KE30CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 3,950 pcs.
Available in 4 Days: 180,000 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 25.6 V
Breakdown voltage 30 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C