P6KE75CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 64.1 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE75CA
Order No.: 09S2902
EAN: 4099879062949
MPN:
P6KE75CA
Series: P6KE
P6KE75CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 64.1 V
Breakdown voltage 75 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C