MOV-14D911K | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 910 V, 4500 A, 745 V (DC), 550 V (AC), ±10 %, 175 J, MOV-14D911K
Order No.: 07E5058
EAN: 4099891742683
MPN:
MOV-14D911K
Series: MOV-14
MOV-14D911K Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 290 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
2000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide varistor, MOV-14D911K, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 910 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 745 V
Rated voltage (AC) 550 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 175 J
Grid 7.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C