MOV-14D471KTR | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 470 V, 4500 A, 385 V (DC), 300 V (AC), ±10 %, 125 J, MOV-14D471KTR
Order No.: 07E5037
EAN: 4099879985934
MPN:
MOV-14D471KTR
Series: MOV-14
MOV-14D471KTR Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
6000 pcs.
Metal oxide varistor, MOV-14D471KTR, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 470 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 385 V
Rated voltage (AC) 300 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 125 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C