MOV-14D470K | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 47 V, 1000 A, 38 V (DC), 30 V (AC), ±10 %, 10 J, MOV-14D470K
Order No.: 07E5034
EAN: 4099891742669
MPN:
MOV-14D470K
Series: MOV-14
MOV-14D470K Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
6400 pcs.
Metal oxide varistor, MOV-14D470K, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 47 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1000 A
Rated voltage (DC) 38 V
Rated voltage (AC) 30 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 10 J
Grid 7.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 105 °C