MOV-14D431KTR | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 430 V, 4500 A, 350 V (DC), 275 V (AC), ±10 %, 115 J, MOV-14D431KTR
Order No.: 07E5033
EAN: 4099879985910
MPN:
MOV-14D431KTR
Series: MOV-14
MOV-14D431KTR Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
6000 pcs.
Metal oxide varistor, MOV-14D431KTR, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 430 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 115 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C