MOV-14D680K | Bourns Electronics GmbH
Metal oxide varistor, radial, VV 68 V, 1000 A, 56 V (DC), 40 V (AC), ±10 %, 14 J, MOV-14D680K
Order No.: 07E5046
EAN: 4099879985996
MPN:
MOV-14D680K
Series: MOV-14
MOV-14D680K Bourns Electronics GmbH Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
Subject to prior sale
6400 pcs.
Metal oxide varistor, MOV-14D680K, Bourns Electronics GmbH
Design radial
Varistor Voltage Type 68 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1000 A
Rated voltage (DC) 56 V
Rated voltage (AC) 40 V
Tolerance ±10 %
Energy absorption 14 J
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C