ATV650D22N4 | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 22 kW, 480 V, 46.3 A for synchronous/asynchronous motors, ATV650D22N4
Order No.: 06N0474
EAN: 3606480701580
MPN:
ATV650D22N4
ATV650D22N4 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Frequency converter, ATV650D22N4, Schneider Electric
The Altivar Process ATV600/ATV650 is a variable speed drive with a power rating of 22kW (30hp) and is designed to operate within a voltage range of 380 to 480V. It is built to meet IP55 and UL type 12 standards, ensuring reliable performance in various industrial environments.
Power 22 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 46.3 A
Width 264 mm
Height 678 mm
Depth 299 mm