ATV630U22N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 2.2 kW, 480 V, 5.6 A for synchronous/asynchronous motors, ATV630U22N4Z
Order No.: 06N0383
EAN: 3606489739690
MPN:
ATV630U22N4Z
ATV630U22N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV630U22N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV600/ATV630 is a variable speed drive with a power rating of 2.2kW and a voltage range of 380 to 480 V. It is designed for cabinet integration and has an IP20 protection rating.
Power 2.2 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 5.6 A
Width 130 mm
Height 285 mm
Depth 196 mm