ATV630D30N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 30 kW, 480 V, 61.5 A for synchronous/asynchronous motors, ATV630D30N4Z
Order No.: 06N0396
EAN: 3606489739782
MPN:
ATV630D30N4Z
ATV630D30N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Frequency converter, ATV630D30N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV600/ATV630 is a variable speed drive with a power rating of 30kW, designed for cabinet integration with an IP00 protection rating. It operates within a voltage range of 380 to 480V.
Power 30 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 61.5 A
Width 210 mm
Height 597 mm
Depth 262 mm