ATV630D22N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 22 kW, 480 V, 46.3 A for synchronous/asynchronous motors, ATV630D22N4Z
Order No.: 06N0386
EAN: 3606489739775
MPN:
ATV630D22N4Z
ATV630D22N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Frequency converter, ATV630D22N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV600/ATV630 is a variable speed drive with a power rating of 22kW, suitable for voltages ranging from 380 to 480V. It is designed for cabinet integration and has an IP20 protection rating.
Power 22 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 46.3 A
Width 195 mm
Height 480 mm
Depth 225.5 mm