ATV630D15N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 15 kW, 480 V, 31.7 A for synchronous/asynchronous motors, ATV630D15N4Z
Order No.: 06N0374
EAN: 3606489739751
MPN:
ATV630D15N4Z
ATV630D15N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV630D15N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV600/ATV630 is a variable speed drive with a power rating of 15kW, suitable for voltages ranging from 380 to 480V. It is designed for cabinet integration with an IP20 protection rating.
Power 15 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 31.7 A
Width 195 mm
Height 480 mm
Depth 225.5 mm