V20E625PL1B7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 1 kV, 10000 A, 825 V (DC), 625 V (AC), 400 J, V20E625PL1B7
Order No.: 74P6958
EAN: 4099891838232
MPN:
V20E625PL1B7
Series: UltraMOV
V20E625PL1B7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1200 pcs.
Varistor, V20E625PL1B7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 1 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 825 V
Rated voltage (AC) 625 V
Energy absorption 400 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C