V20E510PL2T1 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 820 V, 10000 A, 670 V (DC), 510 V (AC), 365 J, V20E510PL2T1
Order No.: 74P6942
EAN: 4099891838072
MPN:
V20E510PL2T1
Series: UltraMOV
V20E510PL2T1 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
4800 pcs.
Varistor, V20E510PL2T1, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 820 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 670 V
Rated voltage (AC) 510 V
Energy absorption 365 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C