V20E385P | Littelfuse
Varistor, radial, VV 620 V, 10000 A, 505 V (DC), 385 V (AC), 300 J, V20E385P
Order No.: 74P6914
EAN: 4099891837792
MPN:
V20E385P
Series: UltraMOV
V20E385P Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1200 pcs.
Varistor, V20E385P, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 620 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 505 V
Rated voltage (AC) 385 V
Energy absorption 300 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C