V20E320PL1T7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 510 V, 10000 A, 420 V (DC), 320 V (AC), 273 J, V20E320PL1T7
Order No.: 74P6905
EAN: 4099891837709
MPN:
V20E320PL1T7
Series: UltraMOV
V20E320PL1T7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2400 pcs.
Varistor, V20E320PL1T7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 510 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 420 V
Rated voltage (AC) 320 V
Energy absorption 273 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C