V20E300PL4B7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 470 V, 10000 A, 385 V (DC), 300 V (AC), 250 J, V20E300PL4B7
Order No.: 74P6897
EAN: 4099891837624
MPN:
V20E300PL4B7
Series: UltraMOV
V20E300PL4B7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1200 pcs.
Varistor, V20E300PL4B7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 470 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 385 V
Rated voltage (AC) 300 V
Energy absorption 250 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C