V20E275PL1T | Littelfuse
Varistor, radial, VV 430 V, 10000 A, 350 V (DC), 275 V (AC), 190 J, V20E275PL1T
Order No.: 74P6883
EAN: 4099891837488
MPN:
V20E275PL1T
Series: UltraMOV
V20E275PL1T Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
2000 pcs.
Varistor, V20E275PL1T, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 430 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Energy absorption 190 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C