V20E250PL1B7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 390 V, 10000 A, 320 V (DC), 250 V (AC), 170 J, V20E250PL1B7
Order No.: 74P6875
EAN: 4099891837402
MPN:
V20E250PL1B7
Series: UltraMOV
V20E250PL1B7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, V20E250PL1B7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 390 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 320 V
Rated voltage (AC) 250 V
Energy absorption 170 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C