V20E175PL4B | Littelfuse
Varistor, radial, VV 270 V, 10000 A, 225 V (DC), 175 V (AC), 135 J, V20E175PL4B
Order No.: 74P6863
EAN: 4099891837280
MPN:
V20E175PL4B
Series: UltraMOV
V20E175PL4B Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, V20E175PL4B, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 270 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 225 V
Rated voltage (AC) 175 V
Energy absorption 135 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C